Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

Size Uygun Etek Hangisi

20.05.2014
1.709
Size Uygun Etek Hangisi

Size Uygun Etek Hangisi

Kadınların etek seçiminde vücut tipleri dışında hayat tarzlarına göre seçim yapmaları doğru olacaktır. Herkes kişiliğini ve hayat tarzını yansıtarak kendi tarzını yaratabilir. Peki ya size uygun etek hangisi ?

Masa başı çalışanlar

Masa başında çalışanlar klasik tarz etekleri tercih edebilirler. Bunlar düz dar kesim olabildiği gibi pileli, yırtmaçlı kesimlerde olabilir. Renk olarak hafif koyu tonlarda ve abartısız model seçimi yerinde olacaktır. Genelde büroda fazla hareket etmedikleri için doğal dokulu ve likralı kumaşlar tercih edilmeli.

gri-etek-buro

Hareketli olanlar

Sürekli hareket halinde olanlar için ise, hem şıklık hem rahatlık için, bu yılın trendi olan kloş, dizaltı boyunda etekler, valonlu çingene etekleri ve çan tarzı etekler oldukça uygun. Renk olarak birden fazla seçimleri mevcut. Örneğin; Kırmızı, siyah, hardal sarısı vesair. İnce yatay çizgili modeller bu senenin trendleri arasında.

cigili-kirmizi-etek-hareketli

İnce belliler

İnce belli olmak şüphesiz her kadının hayalidir. Ancak kimi kadınların beli oldukça ince, basen kısımları bele oranla daha geniş olabiliyor. Bu durumda dar kesimler tercih edildiğinde orantılı bir görünüm ortaya çıkmayabiliyor. Çok ince belli, baseni daha geniş kadınlara basenden sonra çan tarzı inen etekler öneriyoruz. Bu tarz etekler, basenlerin bele olan oranı kapatıyor ve güzel bir görüntü sağlıyor. Renk tercihi olarak koyu kırmızı ve lacivert renkler tercih edilebilir. Kesim olarak çan tarzı olan etekler, çift çizgili ve küçük kare şekilli modelleri bu senenin trendleri arasında kendine yer buluyor.

çift-çizgili-kare-etek

Kısa boylular

Kilolu ve kısa boylu kadınlara etek boyu kısa etekler giymeleri tavsiye ediliyor. En fazla dizde biten etek boyları tercih edilmeli çünkü uzun boylu etekler kişiyi daha da kısa gösteriyor.

Zayıf, kısa boylu kadınlara da kısa boylu etek kısa etekler çok yakışıyor. Fakat modeller üzerinde değişik alternatifler kullanılabilinir. Bu modeller sizlerin hayal dünyasına kalmış bir şey. Çünkü bu tip kadınlar değişik modelleri rahatlıkla taşıyabiliyorlar. Ünlü Kanada’lı rock şarkıcısı Avril Lavigne’i örnek verebiliriz bu vücut tarzına uyan birisi olarak.  Sıraladığımız vücut tipine uygun olarak en çok kombini oluşturabileceğiniz nadir kişiler arasındasınız.

kisa-etek

avril_lavigne

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayşe dedi ki:

    güzel paylaşım olmuş çok teşekkür ederim :))) sizi takip ediyorum.