Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

Ramazan Diyeti

29.06.2014
773
Ramazan Diyeti

Ramazan Diyeti

11 ayın sultanı Ramazan  ayı geldi çattı. Ramazan’la birlikte oruç tutan bayanlar için nasıl formda kalınır, neler yemeliyiz diye düşünenler için bir yazı hazırladık. Bu yazımız sonunda formunuzu koruyarak nadide Ramazan ayını dolu dolu geçireceksiniz. Bildiğiniz gibi Ramazan ayından sonra hemen hemen her birimizin kilo fazlalıkları olmakta. Bu yemek programı Türk kadınları için özel olarak yapılmıştır. İsterseniz lafı  uzatmadan size formunuzu koruyabileceğiniz bu güzel yemek programıyla baş başa bırakalım.

Ramazan Ayına Özel Kilo Koruma Diyeti

Hedef: Kilo koruma
Günlük kalori: 2000 Kcal
Ortalama bir Türk kadını düşünülerek hazırlanmış bu diyetle ramazan ayında oruç tutarken fazla kilolardan kurtulabilirsiniz!
1.60 – 1.65 boylarında, 55 – 60 kilo civarında normal aktivite düzeyinde kadınlar için hazırlanmış bu diyet yaklaşık 2000 kalori civarında.
Not: Menüde verilen 1 porsiyon sütlü tatlı yerine 1 su bardağı süt, 1 ince dilim ekmek, 1 porsiyon meyve yiyebilirsiniz.

Bu diyette günlük menü diyet süresince aynıdır.

BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ

7 GÜN BOYUNCA

Sahur:3 ince dilim ekmek, 25 gram beyaz peynir, 3 – 4 adet zeytin, 1 yemek kaşığı bal, 1 su bardağı süt, söğüş salata, 4 kesme şeker
İftar: 8 yemek kaşığı sebze, 3 ızgara köfte (90 gr) veya alternatifleri, 3 ince dilim ekmek, 1 çay bardağı yoğurt, salata
Akşam ara-1 : 2 ince dilim ekmek, 1 kibrit kutusu peynir, 1 çay bardağı süt
Akşam ara-2 : 3 porsiyon meyve

Kaynak: www.diyetuzmani.com

Oruçlarınız kabul olması dileğiyle. Hayırlı Ramazan’lar..
Kadın Üzerine Ekibi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.