Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

Mezuniyet Makyajı ve Elbisesi Nasıl Olmalı

19.05.2014
1.425
Mezuniyet Makyajı ve Elbisesi Nasıl Olmalı

Mezuniyet Makyajı ve Elbisesi Nasıl Olmalı

Şu sıralar son sınıf öğrencilerini tatlı ve buruk bir telaş aldı. Malum okulların son günlerine gelirken, en yakın sıra arkadaşınızdan ayrılacağınız ve uzun bir serüveni tamamlayacağınız için biraz burukluk olabilir içinizde… Ancak arkadaş ve öğretmenlerinize güzel bir elbiseyle veda etmek isteriz. Bugün sizleri bu telaşeden kurtaracak bir fikrimiz var. Kadın Üzerine ekibi olarak sizlere unutulmayacak bir elbise kombini oluşturduk. Elbet sadece mezuniyet elbisesi ile bitmiyor olay. Makyaj ve saçınızda uyumlu olması gerekmekte.

Kırmızı ve Dolgun Ruj 

Kırmızı ve dolgun ruj bilindiği üzere akılda kalıcı ve romantik duyguları anlatmakta. Etkili bir dudak makyajının bazı püf noktaları var. Kalem kullanarakta rujunuzu destekleyebilirsiniz. Hoş bir görüntü çıkacaktır ortaya!

Gözler Buğulu

Göz kapağınıza koyu tonlar tercih etmelisiniz. Koyu tonlarda farınızı uyguladıktan sonra, alt kirpik dibine aynı tonda farınız veya kaleminizi uygulayıp dağıtarak bu görünümü sağlayabilirsiniz. Bu sayede ruj ile başlattığınız romantik akımı daha da arttıracaksınız ve dikkatleri üzerinizde toplayacaksınız!

Doğal ve Sade

Bu sizin geceniz! Ne istiyorsanız onu yapacaksınız tabiki. Ancak  “Ben doğallığımdan ödün vermem, çok renkte istemem.” derseniz eğer doğal bir makyaj da tercih edebilirsiniz.

Dağınık Topuz

Topuzlar özel gecelerin vazgeçilmez saç modellerinden. Önemli olan stilinize uygun olana karar vermek. Dağınık topuz, yandan birleştirilmiş topuz veya sımsıkı tepeden toplanmış bu senenin trendlerinden biri olan kuş yuvası görünümünde bir topuz deneyebilirsiniz.

Eyeliner

Uzunca çekilmiş eyeliner size farklı bir hava katacaktır. Dağınık topuz ile de gayet hoş duracaktır.

Veee elbise önerimize geldi sıra. Mezuniyet elbiseniz mümkünse vücudunuza tam oturan ya çok uzun ya da çok kısa bir kıyafet tercih etmelisiniz. Askılı ya da straplez kesimli koyu renkte bir abiye size çok yakışacaktır.Keza siyah renk! Siyah ve Kırmızı birleştiğinde ortaya güzel görüntüler çıkmakta. Ve romantik bir geceye hazır olduğunuzu göstermekte.

natalie_portman_siyah_elbise_ve_kirmizi-ruj straplez-kadinuzerine.com

 

Unutmamanızda fayda var. Mezuniyet hayatınızda kapatacağınız bir sayfadan çok eski dostları, arkadaşları, hoca ve öğretmenlerinizi son kez yakından görme fırsatıdır. Bunu iyi değerlendirin. Şimdiden mezuniyetinizi kutlar bu mutlu gününüzde başarılar dileriz. Hoşçakalın.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.