Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

Meme kanseri nedenleri ve önlemleri

13.04.2014
821
Meme kanseri nedenleri ve önlemleri

Meme kanseri nedenleri

Merhaba, bugünkü konumuz göğüs kanseri nedenleri. Günümüzde, gittikçe artan bu kanser şeklinin önüne geçmemiz için bir kaç ayrıntı üzerinde durmak istiyorum. Bu ayrıntılara geçmeden önce, kalıtımsal faktörlerde var tabiki. Örneğin; Anneniz de veya anneannemiz de göğüs kanseri tanısı konulmuş ise, sizde de olma olasılığı diğer bayanlara göre daha çok. Bu kalıtımsal hastalıkların bizlere geçme olasılığı kanıtlanmış bir gerçek. Risk altında olsanız da olmasanız da her sene belirli aralıklarla kontrol ettirmeniz gerekmekte.

Geçelim ayrıntılara. Bu ayrıntılar aslında çok basit. Fakat biraz uygulanabilirliği zor. Nasıl birşeymiş bu diyenleri duyar gibiyim. Değişen yemek kültürümüz başlıca etken. Hayatımıza giren ve git gide kültürümüzü yok eden Fast-Food yemek belası. Bela diyorum çünkü içlerinde fazla derecede kansorejen madde var. Zaten biraz mantıklı düşündüğünüz zaman, bir yemeğin 5-15 dakikada bize servis edilmesi çok düşündürücü. Bu yiyeceklerden çoğunluğu önceden pişiriliyor ve tadının bozulmaması adına içlerine koruyu madde katılıyor. İlk olarak beslenme kültürümüzü değiştirmeliyiz. Organik besinler tüketmeliyiz. Meme kanserine karşı Brokoli tavsiye edilmekte örneğin. İçerisinde sülforafan bulunan bu sebze kanserle savaşa bilmeniz gerekli olan panzehir.

Brokoliyi, doktorlar en az haftada bir kez tüketilmesini tavsiye ediyor. Sadece göğüs kanseri için işe yaramıyor bu muhteşem sebze. Vücuttaki hormon seviyesini ayarlıyor, kalp krizine azaltmada ve iyileştirmede, bağırsak kanserini iyileştirmede ve birçok kanser hücreleriyle savaşmada bize lazım olan doğal ilaç. Aynı zaman da yoğun lif kaynağı ile tuvalete çıkma zorluğu çekiyorsak bu sorunu çözmede de bire bir! Antioksidan özelliğiyle de hastalıklara karşı vücudumuzun direnç seviyesini yükseltmekte. Antioksidanlar tedaviden ziyade hastalıklardan korunma için tüketilmeli. Brokoli’yi iyice yıkayıp,mümkünse metal değmeden doğrayıp ve fazla pişirmeden tüketmeliyiz. Salata, yemeklerimizde kullanmamız bizim açımızdan iyi olacaktır.

Bizler sanayileşen ülkemizde organik olmayan ve öğün geçirmek için gidip içeriğini tam olarak bilmediğimiz şeyleri tüketmemiş olsaydık bu hastalıklar bu kadar artmamış ve sağlıklı bireyler olarak önümüze umutla bakacaktık. Beslenme kültürü gerçekten çok önemli. Lütfen bu konuya dikkat edelim. Hayat, sizin elinizde… Herkese bol sağlıklı günler dilerim. Başka bir yazımız da görüşmek üzere. Esen kalın efendim.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.