Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

Limonlu su içmenin şaşırtıcı faydaları var!

01.03.2019
343

Limonlu su içmenin şaşırtıcı faydaları var!;Limonlu su içmenin faydalarını biliyor musunuz? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için limonlu suyun faydalarını araştırdık. Bağışıklığı güçlendirmeden

Limonlu su içmenin şaşırtıcı faydaları var!

Limonlu su içmenin faydalarını biliyor musunuz? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için limonlu suyun faydalarını araştırdık. Bağışıklığı güçlendirmeden kilo vermeye pek çok faydası var!

Limon, içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde yüksek tansiyon, ateş, kabızlık, diş problemleri, fazla kilo, üst solunum yolu hastalıkları gibi problemlere iyi gelir. Yapılan araştırmalar her gün limonlu su içmenin kilo vermeye yardımcı olmasının yanı sıra birçok hastalığa da iyi geldiğini ortaya koymuştur. İşte limonlu suyun faydaları…

Limonlu su bağırsaklara iyi gelir!

Bağırsaklarda biriken besin atıkları kolon kanseri gibi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Her sabah ılık suyun içine limon sıkıp içerek, gün boyu tükettiğiniz besinlerdeki zararlı bakterileri idrar veya dışkı yoluyla atabilirsiniz.

Göz sağlığını destekler!

Limon içerdiği A ve C vitaminleri sayesinde göz sağlığını korur. Gözlerde meydana gelebilecek enfeksiyonları ve diğer rahatsızlıkları önler.

Cildi güzelleştirir!

Güçlü bir antioksidan olan limon, cildi güzelleştirir, cilt sağlığını olumlu yönde etkiler. Kırışıklık oluşumunu ve yaşlanmayı geciktirir.

Karaciğer sağlığı için faydalıdır!

Karaciğerin fonksiyonlarını düzenli bir şekilde yerine getirmesi sağlık açısından çok önemlidir. Limonlu su içerek karaciğerdeki fazla toksinlenmeyi önleyebilirsiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendirir!

Limonlu su, özellikle kış aylarında zayıflayan bağışıklık sistemini güçlendirir. Grip, nezle gibi hastalıklara karşı vücut direncini artırır.

Ağız ve diş bakımı yapar!

Limonlu su asidik yapısı sayesinde ağız içinde ve diş aralarında biriken bakterileri temizler. Her gece yatmadan önce bir bardak limon suyuyla gargara yaparak hem ağız kokusunu önlemiş hem de gece boyu ağız içinde bakteri birikmesini engellemiş olursunuz.

Limonlu su zayıflatır mı?

Limonlu su, vücutta biriken ödem ve yağı atmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda, boğaz, yemek borusu ve mideyi temizler. Yemek borusu kanseri, mide reflüsü gibi rahatsızlıkların riskini azaltır.

Önemli:

  • Limonlu su tansiyon düşüklüğüne sebep olabilir. Eğer, düşük tansiyon probleminiz varsa limonlu su sizin için uygun değildir. Ancak, elma sirkeli su içerek benzer faydalar sağlayabilirsiniz.
  • Hamilelikte limonlu su içilir mi diye merak ediyorsanız, en doğru cevabı size doktorunuz verecektir.

Limonlu suyun faydalarını öğrendiniz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.