Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

İşkur kayıt ve avantajları

14.04.2014
834
İşkur kayıt ve avantajları

İşkur kayıt ve avantajları

Herkese merhabalar. Devletimizin, bizlere sağladığı güzel bir kariyer imkanı. İşkur. Biliyor muydunuz ? Bilmiyorsanız eğer ev hanımları ya da işini değiştirmek isteyen bayanlar sizlere bir fırsat. Eğer kaydınız var ise buradan İşkur‘un sitesine giriş yapıp daha sonra sağ taraftan iş arayan bölümünden giriş yapabilirsiniz. Kaydınız yok ise yine buraya tıklayıp, istenilen bilgileri onayladıktan sonra kendinize göre seçenekleri belirleyin. Bu işlemi size en yakın işkur şubelerinden de yapabilirsiniz. Üyelik ücretsiz. Herhangi bir para talebi olmuyor kesinlikle. Üyeliğiniz tamamlandıktan sonra istediğiniz il,ilçe ve hangi mesleği yapmak istiyorsanız eğer sitedeki arama bölümünden açık işleri görüntüleyebilirsiniz.

Gelelim bu sistemin en güzel yanına. İşsizsiniz ve gittiğiniz iş görüşmelerinden geri çevrildiniz ya da “Biz Sizi Ararız” lafıyla kandırıldınız. Burası imdadınıza yetişiyor. Mesleki eğitim kursları veriyor devlet. Kayıt işlemizi bitirdikten sonra sisteme giriş yapmalısınız. Giriş işlemini başarılı bir şekilde yaptıktan sonra buradan yaşadığınız şehiri seçerek meslek edindirme kurslarını listeleyebilir, işler hakkında bilgi alabilir, başvuru şartlarını karşıladığınızı ve gerçekten istediğinizi düşünüyorsanız meslek kursu kaydınızı yapabilirsiniz. Bu kursların birden fazla özelliği var. Aranızda “Ne iş olursa yaparım” diyenleriniz var ise “İstihdam Garantili” ibareli eğitim kursları mevcut. Dilerseniz o kurslardan birisine başvurabilirsiniz. Hemde bu kurslar devam ettiği sürece devlet size açıklamada belirlenen günlük ücretinizi ödüyor. Bu çok büyük bir avantaj. Şuan aktif olarak kayıtları devameden kurslarda yaptığım araştırma sonucunu gelin beraber inceleyelim.

  • Genellikle Ortaöğretim-Lise dengi-Lisans(Daha Az) eğitimini tamamlamış kişiler
  • Ortalama 100-165 gün aralığında değişen kurs zamanları
  • Ortalama günlük 20-25 TL arasında değişen ücretler
  • Hastalık sebebiyle alınan azami izin 5 gün
  • Geniş yelpazeli kurs imkanları (Grafiker, Ön muhasebe, Bilgi işlem, Çağrı merkezi, Reyon görevlisi vs.)

 

Bu kurslarında belli bir şartları var. İlk olarak derslerin devam zorunluluğu var. Sonuçta gittikçe para kazanıyorsunuz ve işi öğreniyorsunuz. Böyle fırsatı değerlendirmeniz  sizin açınızdan iyi olacaktır. Daha sonra işsizlik parası alıyorsanız, bu ücret aynen devam etmekte ve üzerine kurs ücretini de almaktasınız. Daha fazla bilgi için İşkur’un sitesini ziyaret edebilirsiniz. Herkese iyi günler dilerim. İşiniz de ve kariyerinizde başarılar. Hoşçakalın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.