Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

Doğal yollarla cilt bakımı

04.01.2015
904
Doğal yollarla cilt bakımı

Doğal yollarla cilt bakımı

 

Doğal yollarla cilt bakımı yapmak artık günümüzde mevcut!

 

Pek çok kadın bitkisel ilaçlara fazlası ile para harcıyor ve ciltlerini diri tutabilmek adına bu yollara başvuruyorlar. Hatta buna özel kremlerin ise fiyatları 50 TL’den başlayarak, 500 TL’e kadar gidebiliyor! Şimdi sizlere elinizde olan sebze ve meyveleri kullanarak cilt bakımı yapabileceğiniz pek çok farklı yöntemi paylaşacağız. Bu yolları izleyerek hem cildinizin gözeneklerini temizleyebilir, hem ölmüş derileri atabilir, hem de cildinizin parlak ve şık görünebilmesini sağlayabilirsiniz.

 

Yöntem 1: Siyah noktaları temizlemek için limon ve yoğurt!

 

Bir kase yoğurt içine bir bütün limonu sıkarak iyice karıştırın. Karışım iyice harmanlaştıktan sonra gözlere değmeyecek şekilde tüm suratınıza iyice sürün. 15 dakika boyunca yüzünüz de bekletin ve daha sonra da ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi hafta da 1 kez uygulayarak 1 ay da tüm siyah noktalarınızdan arınabilir ve doğal yöntemler ile de faydalı bir hale dönüştürebilirsiniz.

 

Yöntem 2: Cilt lekeleri için limon, bal ve yoğurt

 

1 yemek kaşığı süzme bal, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı limonu bir kap içerisinde karıştırın. Daha sonra karışım elde edilince yüzünüz de yer alan cilt lekesi bölüme sürün ve 15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile iyice yıkayın. Hafta da 1 kez uygulayarak sorunu kökten çözebilirsiniz.

 

Yöntem 3: Buhar maskesi! Rezene, nane, kekik, biberiye

 

Yukarıda ki tüm malzemeleri bir kap içinde toplayarak yarım litre su da kaynatın. Karışımı ocaktan alın ve buharınızı yüzünüze tutun. Bir süre terleyene kadar tutmaya devam ettikten sonra da suratınızı ılık su ile yıkayın. Hafta da 1 kez bunu uygulayın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yasmin dedi ki:

    Çok güzel bir konuya değinmişsiniz….