Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

COS İlkbahar – Yaz 2019 Koleksiyonu

07.02.2019
485

COS 2019 İlkbahar – Yaz koleksiyonu birçok elementi içinde barındıran eşsiz bir sartoryal yolculuğa çıkıyor. Hareket özgürlüğünün eforsuz ve canlı çağrışımıyla tasarlanan her bir parça, hava ve su elementlerinin izlerini taşıyor.

COS İlkbahar – Yaz 2019 Koleksiyonu

Tıpkı doğada olduğu gibi, koleksiyonun içinde gelişen silüetler hareketlilikten durağanlığa, opaktan transparana elementlerin değişken yapılarını yansıtıyor. Kullanılan kumaşların dokuları ve performansları tasarımların merkezinde yer alıyor: Yırtılmayan kumaşlardaki parlak ve şeffafın birlikteliği ışıktan ilham alırken akışkan muare kumaşlar ise suyu anımsatıyor.

Koleksiyon bu temaları yansıtan, beklenmeyen renklerden oluşuyor. Gökyüzünden okyanusa, indigodan gece mavisine kadar uzanan mavi spektrumuna duru beyazlar, bej ve kremsi tonlar, griye çalan eflatun, koyu gri, bordo ve koyu kahveler eşlik ediyor.

Kadın koleksiyonundaki ipek kumaştan yapılan paraşüt benzeri formlar, düğme ve ayarlanabilir kemer gibi işlevsel detaylarla kontrast kurarak giyen kişinin proporsiyonlarına göre ayarlanma imkanı sunuyor. Hacimli, pamuklu poplin elbise ve ekstra parlak etek asimetrik bir karaktere sahipken, klasik polo tişörtler ince dokumalı file kumaşlarda yeniden hayat buluyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.