Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

Cilt Detoksu Nedir? Cilt Detoksu Nasıl Yapılır?

26.02.2019
300

Kirli hava, kozmetik ürünler, tükettiğimiz yiyecekler ve içeceklere kadar her şey olumlu olumsuz cildimizi etkiler. Cildi bu olumsuz etkilerden arındırmak için yapılan bir takım uygulamalara cilt detoksu denir. Peki cilt detoksu nasıl yapılır?

Cilt Detoksu Nedir? Cilt Detoksu Nasıl Yapılır?

CİLT DETOKSUNUN FAYDALARI NELERDİR?

  • Cilt detoksu sayesinde cildiniz nefes alır ve yaşlanmayı geciktirir.
  • Kan dolaşımını hızlandırır ve böylece cilt kırışıklıkları ortadan kalkar.
  • Ciltte oluşan pul pul dökülmeler gider.
  • Cilt üzerinde oluşan sivilce ve akneler ortadan kalkar.
  • Cilt detoksu ile daha hızlı kilo verebilir ve kısa süre içerisinde istediğiniz kilolara düşebilirsiniz.
  • Cildiniz her zamankinden daha fazla zinde olur ve parlak, kadifemsi bir tene kavuşursunuz.
  • Selüliti azaltır ve selülit oluşumunu engeller.
  • Sedef, egzama, kepek gibi deri sorunlarını ortadan kaldırır.

CİLT DETOKSU NASIL YAPILIR?

SU TÜKETİMİ 

Detoksun öncelikle en etkili biçimde içten yapılacağını unutmayın. Bunun için her gün günde en az 2 litre su içmelisiniz. Yeterli miktarda su içmek, toksinlerin vücuttan atılmasının en kolay yoludur.  

KURU FIRÇALAMA

Cildinizi duştan önce kıllı bir fırça ile sanki kese yapar gibi fırçalayın. Kuru fırçalama ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve vücuttaki toksinlerin hızla atılmasını sağlar. Fırçalama lenfatik sistemini uyarır. Aynı zamanda kuru fırçalama şişliği, selüliti ve ölü hücreleri de yok etmeye yardım eder.

BUHAR BANYOSU

Buhar yüzdeki kan dolaşımını arttırır ve cildinizdeki gözenekleri açar. Bu sayede gözeneklerde biriken kirlerin temizlemesi mümkün olur. Buhar banyosu ile siyah noktalar daha kalıcı olarak temizlenebilir. Yaklaşık 10-15 dakika buharda beklemeniz yeterlidir. Buhar banyosu yapacağınız sıcak suyunuza yeşil çay da eklerseniz toksinlerinden arınmanızı kolaylaştıracaktır.

PEELİNG 

Peeling uygulamak cilt detoksunun olmazsa olmazıdır. Peeling ile cildiniz daha pürüzsüz ve canlı görünür. Yüzdeki ince kırışıklıklar, cilt kuruluğu, gözenek sorunu, cilt lekeleri gibi sorunlar giderilir. İşlem sonrası bu bölgelerdeki cilt daha pürüzsüz, parlak ve daha elastik bir hale gelir.

CİLT MASKESİ

Cilt maskeleri; tenin ihtiyacına göre gerekli maddeleri, toplu olarak cilde veren ve böylece cildin, yenilenmesini ve canlanmasını sağlayan doping ürünlerdir. Kişinin cilt problemine göre uygun maske seçilmesi gözeneklerimiz açıkken doğru hedefe ulaşılmasını sağlar.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.