Kadın Üzerine | Kadına Dair Ne Varsa

Adet sancılarına bitkisel çözüm

15.04.2014
938
Adet sancılarına bitkisel çözüm

Her sağlıklı bayanın her ay yaşadığı çiledir adet sancısı. Bazı kadınlar yapıları gereği bu ağrıyı hissetmezler, bazıları ise çok feci bir şekilde geçirir malum zamanı. Piyasada gerçekten çok sahte ilaç dolaşmakta. Bu sahte ilaç kullanımdan başka bir yazımızda detaylıca bahsedeceğim.İlaç kullanmak kötü bir şey değil fakat bir yerimizi tedavi ediyorsa bir yerimizi de bozuyor. Öncelikle gereksiz ilaç kullanımından bahsedeceğim. İlaç kullanmak uzun zamandır uygulanan ve gün geçtikçe gelişen teknolojiyle birlikte birçok derdimize derman olan yegane çözümdür. Bunu kimse yadsıyamaz. Bu ilaçların sorunlarımızı tedavi etmesi için içeriğinde çoğu zaman bitkiler kullanılmakta. Tabi ki birden fazla bitkinin ya da maddelerin bir araya getirilmesiyle gerçekleşmekte. Bazısı ilacın kullanım ömrünü çoğaltmak için bazısı ise içeriğinde ki etken maddenin mide de çözünmesini sağlamak için kullanılmakta. Haliyle birden fazla madde alındığı için vücut hepsine karşı koyamıyor. Örneğin; Antibiyotikler. Antibiyotik, adından da anlaşılacağı üzere anti yani bazı şeyleri öldüren bir madde. Yakın zaman da alınan önlemler ile kullanımı azalan ilaçlar bunlar. Vücudumuz da zararlı bakteriler olduğu gibi yararlı bakterilerde mevcut. Bu bilinçsiz kullanılan antibiyotikler yararlı ya da zararlı demiyor bütün bakterileri öldürüyor. Bunun yanı sıra ilaçların vücutta çalışabilmesi için karaciğer enzimlerini tetikliyor. Ve sonunda hazin son karaciğer yağlanması gibi sonuçlar ortaya çıkıyor. Adet sancılarını bastırmak için bilimin bize sunduğu ilaçlara gelelim. Bu ilaçların hepsinin çalışma mantığı belli. İçlerinde sentetik yani doğal olmayan hormonlar mevcut. Bu hormonlar vücutta çalıştığı zaman göğüslerde büyüme, sakal ve bıyık çıkması gibi sonuçları da beraberinde getirebiliyor. Regl sancılarını bastırmak için bu ilaçları kullanmak gerçekten çok riskli. Gelelim bu sorunu nasıl çözeceğimize. Çok basit aslında. Allah’ın bizlerin kullanımına sunduğu Civan Perçemi bitkisine. Mükemmel bir bitkisel ilaç olan Civan Perçemi‘nin kullanımına bakalım. Taze bir şekilde bulabilirseniz çok şanslısınız demek. Bu bitkisel çözümü bulan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’na teşekkürleri bir borç biliriz.

Bir tatlı kaşığı civanperçemi (yaklaşık iki-üç gram) bir su bardağı kaynamakta olan klorsuz suyun içine atılır. Ağzı kapalı olarak kısık ateşte üç dakika demlenir. Soğuduktan sonra süzülür. Regl döneminin başlamasına üç gün kala her gün sabah ve akşam bir su bardağı içilir. Her gün taze olarak hazırlanır. Reglinin bitimine kadar devam edilir.

Bu kür her regl döneminde uygulanır. Kaynak: http://www.profsaracoglu.com/adet-sancilarina-karsi.xhtm

Bu kür uygulandığı taktirde hiçbir ağrınız ya da sancınız kalmayacaktır. Herkese bol sağlıklı günler dilerim. Hoşçakalın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.